1-sentyabr – O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligi kuni!
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2026-yil 1-apreldagi PQ-120-son qaroriga muvofiq Oʻzbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yillik bayrami munosabati bilan respublikaning barcha hududlarida “Yagona Vatan, yagona xalq boʻlib, yangi hayot va kelajak yaratamiz!” degan bosh gʻoyani oʻzida mujassam etgan tashkiliy-amaliy hamda maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlari oʻtkazilyapti.
Bugun jonajon Vatanimizda milliy g‘urur, tinchlik va taraqqiyot timsoli bo‘lmish eng ulug‘, eng aziz bayram – Mustaqillik kuni keng nishonlanmoqda.Yurtimiz ravnaqi, xalqimiz farovonligi va yorug‘ kelajagimiz uchun har bir sohada sidqidildan mehnat qilayotgan barcha yurtdoshlarimizni chin qalbdan tabriklaymiz!

1-сентября — День независимости Республики Узбекистан!
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан № ПП-120 от 1 апреля 2026 года, в связи с празднованием 35-летия государственной независимости Республики Узбекистан во всех регионах страны проводятся организационно-практические, а также духовно-просветительские мероприятия, воплощающие главную идею: «Единая Родина, единый народ — вместе создаём новую жизнь и будущее!»
31 августа 1991 года была провозглашена независимость Республики Узбекистан.
Сегодня в нашей родной стране широко отмечается самый великий и дорогой праздник — День независимости, являющийся символом национальной гордости, мира и прогресса.
От всей души поздравляем всех наших соотечественников, которые искренне и самоотверженно трудятся в различных сферах во имя процветания нашей Родины, благополучия нашего народа и светлого будущего!