1-sentyabr – O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligi kuni!
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2026-yil 1-apreldagi PQ-120-son qaroriga muvofiq Oʻzbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yillik bayrami munosabati bilan respublikaning barcha hududlarida “Yagona Vatan, yagona xalq boʻlib, yangi hayot va kelajak yaratamiz!” degan bosh gʻoyani oʻzida mujassam etgan tashkiliy-amaliy hamda maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlari oʻtkazilyapti.
Bugun jonajon Vatanimizda milliy g‘urur, tinchlik va taraqqiyot timsoli bo‘lmish eng ulug‘, eng aziz bayram – Mustaqillik kuni keng nishonlanmoqda.Yurtimiz ravnaqi, xalqimiz farovonligi va yorug‘ kelajagimiz uchun har bir sohada sidqidildan mehnat qilayotgan barcha yurtdoshlarimizni chin qalbdan tabriklaymiz!

September 1 – Independence Day of the Republic of Uzbekistan!
In accordance with Resolution No. PQ-120 of the President of the Republic of Uzbekistan, dated April 1, 2026, organizational, practical, spiritual, and educational events are being held throughout the country to celebrate the 35th anniversary of the state independence of the Republic of Uzbekistan under the main theme: “One Homeland, One People — Together We Create a New Life and Future!”
On August 31, 1991, the independence of the Republic of Uzbekistan was proclaimed.
Today, the greatest and most cherished national holiday—Independence Day, a symbol of national pride, peace, and progress—is being widely celebrated across our beloved homeland.
We sincerely congratulate all our compatriots who work with dedication and commitment in every field for the prosperity of our country, the well-being of our people, and our bright future!