Yoshlarning Innovatsion Tashabbuslarini Qo'llab-Quvvatlash Ofisi
To‘rt kun davom etgan ushbu bellashuvlar davomida respublikamizning barcha hududlaridan kelgan iqtidorli yoshlar o‘z bilim va salohiyatlarini sinovdan o‘tkazishdi.
Bellashuvlar doirasida yoshlar nafaqat ilmiy loyihalarini taqdim etdilar, balki o‘zaro tajriba almashish, yangi do‘stlar orttirish va ilmiy hamkorliklarni yo‘lga qo‘yish imkoniyatiga ega bo‘lishdi.
22-may kuni g‘oliblarni tantanali taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Marosimda “Ulug‘bek” jamg‘armasi raisi, akademik Oqil Salimov Umurzoqovich, Yoshlar ishlari agentlik direktorining ma’naviyat va davlat tili masalalari bo‘yicha maslahatchisi Abduqodirov Nodir Abduqayumovich, Prezident huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasi rektori Salixov Jasur Shavkatovich, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti rektori Teshaboyev To‘lqin Zokirovich, O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vazirining maʼnaviy-maʼrifiy ishlar samaradorligini oshirish, davlat tili to‘g‘risidagi qonun hujjatlariga rioya etilishini taʼminlash masalalari bo‘yicha maslahatchisi Buronov Mizrob Mavlonovich shuningdek, bir qator oliy ta’lim muassasalari rahbarlari ishtirok etdi.

Победители республиканского этапа конкурса «Наследники Мирзо Улугбека» были торжественно награждены!
В течение четырёх дней талантливая молодёжь со всех регионов нашей республики демонстрировала свои знания и способности в ходе конкурсных испытаний.
В рамках конкурса участники не только представили свои научные проекты, но и получили возможность обменяться опытом, завести новые знакомства и наладить научное сотрудничество.
22 мая состоялась торжественная церемония награждения победителей. В мероприятии приняли участие председатель фонда «Улугбек», академик Окил Салимов Умурзакович, советник директора Агентства по делам молодёжи по вопросам духовности и государственного языка Нодир Абдукаюмович Абдукодиров, ректор Академии государственного управления и политики при Президенте Республики Узбекистан Жасур Шавкатович Салихов, ректор Ташкентского государственного экономического университета Толкин Зокирович Тешабоев, советник министра сельского хозяйства Республики Узбекистан по вопросам повышения эффективности духовно-просветительской работы и обеспечения соблюдения законодательства о государственном языке Мизроб Мавлонович Буронов, а также руководители ряда высших учебных заведений.