Yoshlarning Innovatsion Tashabbuslarini Qo'llab-Quvvatlash Ofisi
To‘rt kun davom etgan ushbu bellashuvlar davomida respublikamizning barcha hududlaridan kelgan iqtidorli yoshlar o‘z bilim va salohiyatlarini sinovdan o‘tkazishdi.
Bellashuvlar doirasida yoshlar nafaqat ilmiy loyihalarini taqdim etdilar, balki o‘zaro tajriba almashish, yangi do‘stlar orttirish va ilmiy hamkorliklarni yo‘lga qo‘yish imkoniyatiga ega bo‘lishdi.
22-may kuni g‘oliblarni tantanali taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Marosimda “Ulug‘bek” jamg‘armasi raisi, akademik Oqil Salimov Umurzoqovich, Yoshlar ishlari agentlik direktorining ma’naviyat va davlat tili masalalari bo‘yicha maslahatchisi Abduqodirov Nodir Abduqayumovich, Prezident huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasi rektori Salixov Jasur Shavkatovich, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti rektori Teshaboyev To‘lqin Zokirovich, O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vazirining maʼnaviy-maʼrifiy ishlar samaradorligini oshirish, davlat tili to‘g‘risidagi qonun hujjatlariga rioya etilishini taʼminlash masalalari bo‘yicha maslahatchisi Buronov Mizrob Mavlonovich shuningdek, bir qator oliy ta’lim muassasalari rahbarlari ishtirok etdi.

The winners of the “Mirzo Ulugbek Successors” National Stage Competition were honored in a ceremonial award presentation!
Over the course of four days, talented young people from all regions of the country showcased their knowledge, skills, and potential through a series of competitive events.
As part of the competition, participants not only presented their scientific projects but also had the opportunity to exchange experiences, build new friendships, and establish scientific collaborations.
On May 22, a ceremonial award ceremony was held to recognize the winners. The event was attended by Oqil Salimov Umurzoqovich, Chairman of the Ulugbek Foundation and Academician; Nodir Abduqayumovich Abduqodirov, Adviser to the Director of the Youth Affairs Agency on Spirituality and State Language Issues; Jasur Shavkatovich Salixov, Rector of the Academy of Public Policy and Governance under the President of the Republic of Uzbekistan; To‘lqin Zokirovich Teshaboyev, Rector of Tashkent State University of Economics; Mizrob Mavlonovich Buronov, Adviser to the Minister of Agriculture of the Republic of Uzbekistan on improving the effectiveness of spiritual and educational work and ensuring compliance with state language legislation; as well as leaders of several higher education institutions.