23-iyun — Davlat xizmati kuni
Yangi O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar, davlat boshqaruvi tizimini modernizatsiya qilish, aholiga sifatli va samarali xizmat ko‘rsatish hamda xalqparvar davlat barpo etish yo‘lidagi ulkan vazifalarni ro‘yobga chiqarishda davlat xizmatchilari muhim o‘rin tutadi.
Mamlakatimizda hurmatli Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev tashabbusi bilan amalga oshirilayotgan islohotlarning samarali natija berishi, davlat organlari faoliyatining ochiqligi, shaffofligi va xalq manfaatlariga xizmat qilishi, avvalo, sizlarning fidokorona mehnatingiz, yuksak mas’uliyatingiz hamda kasbiy salohiyatingiz bilan chambarchas bog‘liqdir.
Davlat xizmati — bu nafaqat kasb, balki Vatan va xalq oldidagi yuksak mas’uliyat, taraqqiyot va farovonlik yo‘lida xizmat qilish sharafidir. Ushbu qutlug‘ sana munosabati bilan barcha davlat xizmatchilarini samimiy muborakbod etamiz. Sizlarga mustahkam sog‘lik, oilaviy baxt-saodat, mas’uliyatli va sharafli faoliyatingizda yangi yutuqlar, ulkan zafarlar va yuksak marralar tilaymiz.

June 23 – Public Service Day
Public servants play a vital role in implementing the large-scale reforms being carried out in the New Uzbekistan, modernizing the system of public administration, delivering high-quality and efficient services to citizens, and building a people-centered state.
The successful outcomes of the reforms initiated by the President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, as well as the openness, transparency, and public-oriented nature of government institutions, are closely linked to your dedicated service, strong sense of responsibility, and professional competence.
Public service is not merely a profession; it is a noble responsibility to the nation and its people, and an honorable mission to contribute to the country’s development and prosperity. On this special occasion, we sincerely congratulate all public servants and wish you good health, family happiness, continued success, outstanding achievements, and new milestones in your responsible and honorable work.