23-iyun — Davlat xizmati kuni
Yangi O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar, davlat boshqaruvi tizimini modernizatsiya qilish, aholiga sifatli va samarali xizmat ko‘rsatish hamda xalqparvar davlat barpo etish yo‘lidagi ulkan vazifalarni ro‘yobga chiqarishda davlat xizmatchilari muhim o‘rin tutadi.
Mamlakatimizda hurmatli Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev tashabbusi bilan amalga oshirilayotgan islohotlarning samarali natija berishi, davlat organlari faoliyatining ochiqligi, shaffofligi va xalq manfaatlariga xizmat qilishi, avvalo, sizlarning fidokorona mehnatingiz, yuksak mas’uliyatingiz hamda kasbiy salohiyatingiz bilan chambarchas bog‘liqdir.
Davlat xizmati — bu nafaqat kasb, balki Vatan va xalq oldidagi yuksak mas’uliyat, taraqqiyot va farovonlik yo‘lida xizmat qilish sharafidir. Ushbu qutlug‘ sana munosabati bilan barcha davlat xizmatchilarini samimiy muborakbod etamiz. Sizlarga mustahkam sog‘lik, oilaviy baxt-saodat, mas’uliyatli va sharafli faoliyatingizda yangi yutuqlar, ulkan zafarlar va yuksak marralar tilaymiz.

23 июня — День государственной службы
Государственные служащие играют важнейшую роль в реализации масштабных реформ, осуществляемых в Новом Узбекистане, модернизации системы государственного управления, обеспечении качественного и эффективного предоставления услуг населению, а также в построении народного государства.
Эффективность реформ, реализуемых в нашей стране по инициативе уважаемого Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, открытость и прозрачность деятельности государственных органов, а также их служение интересам народа напрямую связаны с вашим самоотверженным трудом, высокой ответственностью и профессиональным потенциалом.
Государственная служба — это не только профессия, но и высокая ответственность перед Родиной и народом, почётная миссия служения на благо развития и процветания страны. В связи с этим знаменательным днём сердечно поздравляем всех государственных служащих. Желаем вам крепкого здоровья, семейного благополучия, новых достижений, больших успехов и покорения новых высот в вашей ответственной и благородной деятельности.