“Mirzo Ulug‘bek vorislari” respublika tanlovining final — Respublika bosqichi boshlanadi
Joriy yilning 19-22-may kunlari Toshkent shahrida “Mirzo Ulug‘bek vorislari” respublika tanlovining yakuniy bosqichi bo‘lib o‘tadi. Tanlovning ochilish marosimi 19-may soat 10.00 da Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Madaniyat saroyida bo’lib o’tadi.
Tanlovda Qoraqalpog‘iston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahridan saralab olingan 280 nafar iqtidorli yoshlar o‘z innovatsion g‘oyalari, startap loyihalari hamda ixtirochilik ishlanmalari bilan ishtirok etadi. Mazkur tanlov yoshlarning ilmiy-innovatsion salohiyatini ro‘yobga chiqarish, istiqbolli loyihalarni qo‘llab-quvvatlash va yangi avlod ixtirochilarini kashf etishga xizmat qiladi. Final bosqichini kuzatib boring — eng yaxshi innovatsion g‘oyalar va eng iqtidorli yoshlar aynan shu maydonda jam bo‘ladi.

Стартует финальный — республиканский этап конкурса «Наследники Мирзо Улугбека».
С 19 по 22 мая текущего года в Ташкент состоится заключительный этап Республиканский конкурс «Наследники Мирзо Улугбека». Церемония открытия конкурса пройдёт 19 мая в 10:00 во Дворце культуры Ташкентский государственный экономический университет.
В конкурсе примут участие 280 талантливых молодых людей, отобранных из Республики Каракалпакстан, областей и города Ташкента. Они представят свои инновационные идеи, стартап-проекты и изобретательские разработки.
Данный конкурс направлен на раскрытие научно-инновационного потенциала молодежи, поддержку перспективных проектов и открытие нового поколения изобретателей.
Следите за финальным этапом — именно на этой площадке соберутся лучшие инновационные идеи и самые талантливые молодые участники.