“TALABA FEST”: bir maydonda ta'lim, ijod va bellashuv
Mazkur festival viloyatning faol va tashabbuskor yoshlarini bir maydonda jamlab, ularning iqtidor va salohiyatini namoyon etish, yoshlar o‘rtasida ijodiy va intellektual muhitni rivojlantirishga qaratilgan.
Festival dasturidan turli yo‘nalishlardagi madaniy-ma’rifiy, sport va intellektual tadbirlar o‘rin oldi. Jumladan, “Eng yaxshi fotosuratlar” ko‘rgazmasi, “Eng yaxshi liboslar” namoyishi, “Eng mazali taomlar” ko‘rgazmasi, sport musobaqalari, mushoiralar, she’riyat kechasi hamda karaoke tanlovlari o‘rin olgan.
Shuningdek, robototexnika ko‘rgazmasi, talabalar teatr studiyalarining chiqishlari, “Quvnoqlar va zukkolar” jamoalari dasturlari, “Munozara” turniri, “Zakovat” intellektual o‘yini hamda harbiy-ko‘rgazmali chiqishlar tashkil etilishi rejalashtirilgan. Festival doirasida “Shashlik Day” musobaqasi ham o‘tkazilib, tadbir tantanali yopilish marosimi bilan yakunlanadi.

“TALABA FEST”: Education, Creativity and Competition on One Platform
The festival aims to bring together active and initiative-driven young people of the region on one platform, showcase their talent and potential, and foster a creative and intellectual environment among youth.
The festival program includes a wide range of cultural, educational, sports and intellectual events. Among them are the “Best Photographs” exhibition, the “Best Outfits” fashion showcase, the “Most Delicious Dishes” exhibition, sports competitions, poetry performances, a literary and poetry evening, as well as karaoke contests.
In addition, a robotics exhibition, performances by student theater studios, programs by KVN comedy teams, the “Munozara” debate tournament, the “Zakovat” intellectual game, and military demonstration performances are planned. As part of the festival, the “Shashlik Day” competition will also be held, and the event will conclude with an official closing ceremony.