“TALABA FEST”: bir maydonda ta'lim, ijod va bellashuv
Mazkur festival viloyatning faol va tashabbuskor yoshlarini bir maydonda jamlab, ularning iqtidor va salohiyatini namoyon etish, yoshlar o‘rtasida ijodiy va intellektual muhitni rivojlantirishga qaratilgan.
Festival dasturidan turli yo‘nalishlardagi madaniy-ma’rifiy, sport va intellektual tadbirlar o‘rin oldi. Jumladan, “Eng yaxshi fotosuratlar” ko‘rgazmasi, “Eng yaxshi liboslar” namoyishi, “Eng mazali taomlar” ko‘rgazmasi, sport musobaqalari, mushoiralar, she’riyat kechasi hamda karaoke tanlovlari o‘rin olgan.
Shuningdek, robototexnika ko‘rgazmasi, talabalar teatr studiyalarining chiqishlari, “Quvnoqlar va zukkolar” jamoalari dasturlari, “Munozara” turniri, “Zakovat” intellektual o‘yini hamda harbiy-ko‘rgazmali chiqishlar tashkil etilishi rejalashtirilgan. Festival doirasida “Shashlik Day” musobaqasi ham o‘tkazilib, tadbir tantanali yopilish marosimi bilan yakunlanadi.

«TALABA FEST»: образование, творчество и соревнование — на одной площадке
Данный фестиваль направлен на объединение активной и инициативной молодежи области на одной площадке, раскрытие их таланта и потенциала, а также развитие творческой и интеллектуальной среды среди молодежи.
В программу фестиваля вошли различные культурно-просветительские, спортивные и интеллектуальные мероприятия. В частности, будут организованы выставка «Лучшие фотографии», показ «Лучшие наряды», выставка «Самые вкусные блюда», спортивные соревнования, поэтические вечера, литературно-поэтическая программа, а также караоке-конкурсы.
Кроме того, запланированы выставка робототехники, выступления студенческих театральных студий, программы команд КВН, турнир «Munozara», интеллектуальная игра «Zakovat», а также военно-показательные выступления. В рамках фестиваля также состоится конкурс «Shashlik Day», после чего мероприятие завершится торжественной церемонией закрытия.